Položky aukce autora: Kobliha František 1877 - 1962

původní dřevoryt ve frontispisu (sign.), dřevoryt na tit. listě a 4x malý dřevoryt u iniciál Fr. Kobliha, na přídeští exlibris Bořivoj Weigert (barevný dřevoryt, Josef Váchal), v tiráži podpis K. Dyrynka (úprava), vyd. autor, Praha, 1926, ex. 15/100, ruční papír, polokožená vazba, 45s., flíčky na listech, velmi dobrý stav

pův. dřevoryty (tit. list, iniciála na první straně a závěrečná viněta) Fr. Kobliha, celokožená převazba Jindřich Svoboda (1909-2001, Brno), překlad Arnošt Procházka, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1913, převazba, 200s., výborný stav

1x lept ve frontispisu, 5x dřevoryt v textu (vše signováno PD), výzdoba a úvodní iniciála Fr. Kobliha, vyd. jako soukromý, neprodejný tisk František Uvíra, ex. 94/100 na holandu Van Gelderovu (prvních 35 exemplářů na císařském japanu a s ručně kolorovanou iniciálou; iniciála v tomto výtisku je však pravděpodobně taktéž ručně kolorována), kartonové desky se zlacením na hřbetu, nestr., výborný stav

dřevoryty vyzd. Fr. Kobliha, vyd. Erna Janská, Praha, 1944, Sbírka Editio Princeps, sv. 7, upr. M. Kaláb, náklad 550 výtisků, volné listy v pův. obálce, 56s., výborný stav

1x sign. dřevoryt Fr. Kobliha, podpis P. Bezruče na tit. listě, vyd. Jarka Svoboda, Nové Benátky, 1934, ex. 6/156, podpis vydavatele v tiráži, upr. L. Bradáč, sešit, 6 listů s obálkou, velmi dobrý stav

ed. Světová četba, sv. 383, vyd. Odeon, Praha, 1967, pův. brož s obálkou, 237s., velmi dobrý stav

vyd. Jan Kobes, Plzeň, nedat., il. K.T. Neumann, pův. plpl. vazba, 146s., naražený pravý dolní růžek desek, dolní hrany lehce odřené, velmi dobrý stav

podpis s věnováním na tit. listě K. Scheinpflug, obálka, vignety a úprava J. Konůpek, vyd. Pražské akciové tiskárny, Praha, 1925, pův. brož, 75s., nepatrně pokrčené růžky, velmi dobrý stav

2000, Tibi agency

Jan Laichter, 1938

Stran: 810

1995, Aventinum