Položky aukce autora: Mácha Karel Hynek 1810 - 1836

Máj
1000,- aukce

miniaturní kolibří vydání Máchova Máje, ilustrováno, vyd. Jindřich Lorenz, Třebíč, 1911, clpl. vazba, 110s., velmi dobrý stav

obs. Máj (do str. 52), Básně druhu rozmanitého, Básně bez nápisu a zlomky (od str. 181) a Dramatické zlomky (od str. 255), vyd. I.L. Kober, Praha, 1862, polokožená převazba se zlacením na hřbetu, 297s., desky při krajích výrazněji odřené, flíčky na listech

Máj
2000,- aukce

druhé ilustrované vydání, il. Jos. Scheiwl, ryl J.F. Patočka, vyd. I.L. Kober, Praha, 1872, převazba do nepůvodních desek, 42s., desky poškozené, rozvolněno, flíčky na listech

Máj
1000,- aukce

třetí ilustrované vydání (v knize uvedeno jako druhé), il. B. Kroupa, celkem vydání osmé (v knize uvedeno jako sedmé), vyd. I.L. Kober, Praha, 1881, zlacená ořízka, pův. clpl. vazba, 38s., rozvolněné předsádky, jinak dobrý stav

Máj
600,- aukce

podobizna autorova a dvoustránkový životopis spisovatele, vyd. Jindřich Lorenz, Třebíč, 1896, zlacená ořízka, pův. zdob. clpl. vazba, 46s., místy lehce odřené desky, v textu poznámky tužkou, velmi dobrý stav

Básně
1200,- aukce

první svazek knihovny "Bibliofil", Praha, 1916, 200 exemplářů, svázal L. Bradáč, pův. clpl. vazba, 57s., mírně poškozený hřbet desek, jinak velmi dobrý stav

sborník k stému výročí smrti Karla Hynka Máchy, II. opravené vydání po konfiskaci (jeden list s fotografickou přílohou č. 11 a 12 chybí), vyd. Nová edice, Praha, 1936, obálka J. Štyrský, obs. 14 čb. fotografických vyobrazení (D36, A. Hoffmeister, V. Makovský, J. Štyrský a Toyen), texty K. Biebl, E.F. Burian, A. Hoffmeister, Z. Kalandra, J. Mukařovský, V. Nezval, L. Novomeský a K. Teige, chybí text B. Brouka a doslov (str. 77-83), clpl. převazba, pův. obálka vevázána, 76s., velmi dobrý stav

Máj
1200,- aukce

vzácně se objevující vydání, častěji se objevuje vyd. z r. 1922 s novou úpravou C. Boudy, z tiráže: "přesně dle facsimile rukopisu a prvního vydání z r. 1836", upr. V.H. Brunner, vyd. K. Janský, Praha, 1919, 4. svazek knihovny Hyperion, zlacená ořízka, polokožená převazba, 60s., mírně ušpiněný frontispis, místy odřené desky, zachovalý stav

3x sign. suchá jehla J. Klápště, podpis J. Seiferta na tit. listě, vyd. V. Herman, 1983, ex. 61/80, volné listy v obálce, velmi dobrý stav

5x suchá jehla (A. Antonová, K. Beneš, D. Benešová, M. Janáček a H. Tesařová), 2x lept (J. Kábrt, J. Šindler), 1x komb. technika R. Karpaš a 1x akvatinta J. Švihla, básně s podpisy autorů J. Hrubý, L. Kundera, Fr. Novotný, J. Štroblová a J. Žáček, vyd. Josef Vinklát, Liberec, 2010, ex. 21/80, volné listy v obálce, výborný stav

dřevoryt ve frontispisu Fr. Bílek, vyd. Hugo Kosterka, Symposion, Praha, 1908, II. vydání, ed. Knihy nové doby, sv. 33, pův. brož, 61s., krásný stav

BBart, 2007

Stran: 311

1949, Jos. R. Vilímek

1932, Legiografie

Stav: výborný stav knihy/velmi dobrý; přední netisknutý list je pokrčený, malinko natržený, desky na okraji lehce ztmavlé, u hřbetu natržená textilie