Položky aukce autora: Šimon Pavel 1920 - 1958

čtyřmi akvatintami vyzdobil P. Šimon (vše signované), vyd. jako IV. svazek Edice Kladenský lis, upravil a vytiskl Josef Cipra, 1949, ex. 88/99, podpis překladatele (Karel Růžička) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav

rozšířený text, podzim 1980, dodatky podle rukopisu k 1. vydání v ČS v Praze roku 1982, 30 volných listů, velmi dobrý stav

8x sign. litografie V. Bláha, vyšlo nákladem autora, Praha, 1980, edice 8x8 (řídí Jaroslav Černý), ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav

8x sign. litografie J. Šalamoun, vyšlo nákladem autora, Praha, 1980 a 1981, edice postav, ex. 44/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav

128 stran čb. leteckých fotografií z Číny, text něm. (aut. neuveden), vyd. Atlantis-Verlag, Berlín, Zürich, 1938, "Letem nad Čínou" / "Čína z ptačí perspektivy", na předsádkách mapa Číny s rozdělením provincií, 1. vydání, plpl. vazba, 192s., horní část desek zažloutlá, okraje lehce odřené, naražené růžky, dobrý stav

Česká akademie věd a umění, 1938

Stav: stav velmi dobrý; obálka otřepená po okrajích , u hřbetu lehce zažloutlá

Stran: 139

1971, Cercle d´Art

Stav: zcela uvolněné listy; jinak velmi dobrý stav