Položky aukce autora: Svolinský Karel 1896 - 1986

2x původní litografie K. Svolinský (nesignováno), vyšlo jako příloha 2. svazku sborníku Hollar, Praha, 1936, k stému výročí smrti K.H. Máchy, text prohlédl Fr. Krčma, sešit, bez obálky, nestr. (8 listů), velmi dobrý stav

Mexico
500,- aukce

10x pohlednice s vyobrazením kreseb K. Svolinského, na obálce text (španělsky) o Svolinského návštěvě Mexika (1957), kde zahájil výstavu československého lidového umění, a následně podnikl řadu výletů autem po celé zemi, během kterých zachytil mexickou krajinu a kulturu, z nichž vznikl tento soubor, 8x čb. a 2x bar. volný list v obálce, velmi dobrý stav

pův. celokožená vazba se zlacením K. Svolinský, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1939, ex. 43/200 na domácím Simili-japanu, ed. Symposion, sv. 114, 228s., nepatrně ušpiněné desky, jinak velmi dobrý až výborný stav

pův. celokožená vazba se zlacením K. Svolinský, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1940, ex. 13/200 na domácím Simili-japanu, ed. Symposion, sv. 131, 307s., flíčky na deskách, kousek horní části hřbetu chybí, jinak velmi dobrý stav

podpis s věnováním na tit. listě J. Weil, vyd. Družstvo Dílo, Praha, 1947, obálka a úprava Fr. Gross, portrét J. Fučíka ve frontispisu Fr. Hudeček, vzácně se objevující titul, pův. brož, 46s., velmi dobrý stav

1. vydání, obálka a vazba V. Sivko, vyd. ELK, Praha, 1949, doslov J. Grossmann, pův. plpl. vazba s obálkou, 213s., výborný stav

8x čb kresba na kameni a signet B. Žemlička, sign. v tiráži B. Žemlička (il.), M. Dyrynk (redakce a úprava) a J. Tichý (doslov k ilustracím), vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 2004, ex. 406/700, pův. brož s obálkou, 44s., výborný stav

2007, Tibor Huszár s.r.o.

1920, Nákladem vlastním

Stav: Chybí hřbet desek, okraje lehce odřené; blok listů ve velmi dobrém stavu

Jan Laichter, 1938

Stran: 810