Vyvolávací cena: 2000,- Více zde aukce

Z českých krajů

26. května 2022 od 18 hod. v Aukční síni Vltavín, Masarykovo nábř. 36, Praha 1.

Předaukční výstava proběhne 23. - 26.5. v prostorách Aukční síně Vltavín po - pá 10-12 a 13-18 hod., v den aukce do 15 hod.

Internetová část aukce bude dražena 27.5. od 9.00 hodin

Pro zadávání limitů a dražbu online je potřeba se předem registrovat (ověření nového dražitele může trvat až 2 pracovní dny, proto se prosíme registrujte s dostatečným předstihem). Pravidla aukce najdete v aukční vyhlášce, návod jak dražit zde.

Autor: Anna Macková 1887 - 1969

5x sign. dřevoryt v pův. kartonových deskách (Zvonička v Boszku; Kostelík Kočí u Chrudimi; Nové Město nad Metují; Mladá Boleslav a Dobrovice); soubor pravděpodobně není kompletní, z dostupných informací nelze ani ověřit, zda přítomné dřevoryty do tohoto souboru původně patřily, listy mírně zašlé, desky opotřebené a ušpiněné

pův. lept na tit. listě, typ. úprava a návrh vazby C. Bouda, vyd. Václav Petr, Praha, 1925 (u příležitosti Mezinárodní výstavy moderních dekorativních a průmyslových umění v Paříži), 400 vázaných výtisků na holandském papíře Van Gelder (tento nečíslován), do vepřovice svázal A. Tvrdý, na předsádce ex-libris Václav Janka od A. Naumanna (sign.), clkžn. vazba se zlacením a ražbou, 61s., výborný stav

obs. návrhy a podp. výtvarníků: E. Milén, J. Grus, V. Fiala, K. Svolinský, J. Švengsbír, K. Štika, A. Moravec a J. Bauch

obs. podrobrný popis a nákresy leteckých pum a návody k jejich zneškodnění, včetně způsobů hašení požárů, vyd. Präsidium des Reichsluftschutzbundes, Praha, 1944, sešit, 57s., dobře zachováno

Prostor, 1995

Stav: hřbet lehce zkosený, obálka mírně zašlá

Stran: 231

Gallery, 2009

Stran: 271

Psychologický ústav AVČR, 2003

Stran: 541