Položky aukce autora: Čapek Josef 1887 - 1945

obálka Josef Čapek, vyd. Čin, Praha, 1927, pův. brož, 371s., restaurováno, intaktní stav

úprava katalogu Josef Čapek, úv. slovo A. Salmon, zastoupeni: H. Arp, P. Bonnard, G. Braque, O. Coubine, A. Derain, R. Dufy, M. Ernst, M. Chagall, G. di Chirico, G. Kars, M. Jacob, Fr. Kupka, F. Léger, A. Masson, H. Matisse, J. Miro, P. Picasso, G. Rouault, J. Šíma, Y. Tanguy, M. Utrillo, J. Zrzavý a další, vyd. Umělecká beseda, Praha, 1931, brož, 92s. + řada čb. obr. příloh, lehce rozvolněný hřbet, dobře zachováno

obálka a úprava J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1922, ed. Symposion, sv. 5, pův. brož, 164s., chybí původní arch s předsádkou a tit. listem, kniha začíná předmluvou, přední i zadní strana obálky zevnitř při krajích podlepené, přední strana obálky prakticky bez vady, celkově velmi pěkný, stav, neuvolněné listy

obálka a úprava k vlastní hře o třech dějstvích a proměně J. Čapek, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1923, pův. brož, 78s., pravý okraj obálky v přesahu mírně pomačkaný, jinak velmi dobrý, pěkný a pevný stav

úprava a obálka J. Čapek, vyd. Fr. Obzina, Vyškov, 1924, ex. 297/1600, pův. brož, 214s., restaurováno - nová ořízka listů a vyspravený hřbet, vyjma částečné zatekliny při okrajích na prvních šesti listech a nepatrného ušpinění obálky v levém horní rohu krásný, velmi dobrý stav

Lelio
300,- aukce

1. vydání, ruční papír, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1917, plpl. převazba, 74s., velmi dobrý stav

upr. J. Čapek, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929, ed. Aventinum, clpl. vazba se zlacením, 66s., velmi dobrý stav

obálka J. Čapek, vyd. Václav Petr, Praha, 1927, brož, 197s., restaurováno - nový, zpevněný hřbet s původním nápisem, chybějící růžky v levé horní a pravé dolní části obálky doplněny, nová ořízka listů, velmi dobrý až výborný stav

obálka J. Čapek, vyd. Václav Petr, Praha, 1926, brož, 217s., restaurováno - nová ořízka, prakticky výborný stav, včetně obálky

obálka J. Čapek, druhé vydání, vyd. F. Topič, Praha, 1925, brož s ob., 85s., několik listů při krajích lehce otrhanáho, dobrý stav, první ob. lehce potrhaná při dolním okraji, druhá ob. natrž. v horní části

obs.: Tři rozhovory s presidentem Masarykem (1930), V boji o náboženství (1932), Ideály humanitní (1939), Palackého idea národa českého (1926), President Masaryk k desátému výročí republiky (1930) a Problém malého národa (1937), vyd. Čin, Praha, 6x původní plpl. vazba s obálkami, jednotná grafická úprava, u dvou svazků na hřbetu natržená obálka, velmi dobrý stav

sign. perokresba Ladislav Rada, upravil a vydal Martin Dyrynk (podpis v tiráži), Praha, 1989, u příležitosti 140. výročí narození TGM, ex. 85, ed. Slzička, volné listy v obálce, nestr., malý formát, výborný stav

obálka s použitím autorova dekalku, frontispis, vazba a typ. úprava J. Štyrský, vyd. Fr. Borový, Praha, 1937, ilustrované 6 autorovými dekalky, pův. brož s obálkou, 228s., velmi dobrý až výborný stav

1937, Librairie Félix Alcan

Stav: desky při krajích lehce vybledlé; jinak velmi dobrý stav

1986, Rozmluvy

Stav: velmi dobrý stav knihy; obal knihy je zažloutlý, stránky na dolním rohu lehce ohnuty

1992,