Položky aukce autora: Různí autoři

obs. 4x sign. litografii A.J. Alex, Gejza Angyal, Willi Nowak, V. Silovský, 1x nesign. litografii M. Švabinský, 2x sign. dřevoryt P. Dillinger a Karel Vik (bar.), 2x sign. lept Heinrich Hönich, A. Majer, a 1x sign. suchou jehlu A. Moravec, vyd. Státní nakladatelství, Praha, 1932, nekompletní soubor, chybí grafický list C. Boudy, A. Naumana, V. Strettiho a T.F. Šimona, usp. V.V. Štech, upr. J. Benda, celkem 400 výtisků,

za pomoci přátel vyd. nákladem vlastním Jan Placák v počtu 197 exemplářů, Praha, ex. 103 s podp. J. Placáka, pův. brož, 140s,, velmi dobrý stav

obs. č. 1, 2, 4, 5-12 (č. 3 chybí), vyd. Jan Kuchař a Jan Rösner, Radvanice u Moravské Ostravy, 1929, ob. A.J: Volejníček, lehce opotřebené okraje, zažloutlý papír, dobrý stav

redakce: Karel Smrž, souvazba 10 čísel, č. 1 (říjen 1928) až č. 10 (prosinec 1929), pův. přední i zadní části obálek všech čísel vevázány vzadu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, dobová clpl. převazba, lehce otřepené okraje desek, jinak dobrý stav

bulletin, příloha stud. časopisu Situace, vyd. SSM FF UK, květen 1989, náklad 150ks, red. Marek Vajchr ad., obs. mj. rozhovor s Karlem Šiktancem, 27s., dobrý stav

neoficiální periodikum studentů AMU, kteří poté sehráli významnou roli v listopadu 1989, konvolut 4 čísel a 1 přílohy, roč. I. č. 1 - leden 1987, šéfredaktor: Martin Mejstřík, neprodejné, náklad 800ks, bez titulního listu, + příloha "Noční bar č.1/1987", roč. I. č. 5 - 30.5.1988, roč. II. č. 2 a 3 (1.7.1988 a 2.3.1989), dobrý stav

dnes již zcela neznámé interní noviny výlučně jen pro členy Svazu českých divadelních umělců, neprodejný tisk, jakýsi pandán k formátově a graficky shodným Divadelním novinách z vrcholících 60. let; obs. 0. číslo (15.12.1966), č. 1 (15.2.1967), č. 3,5 a 6 (1967), + ročník 1968-1969, kdy se profesní sdružení divadelníků aktivizovalo v rámci nové posrpnové situace a koordinace činnosti všech uměleckých svazů, čelících společně násilné mocenské likvidaci a nástupu normalizace: č. 1 (30.1.1968) až do č. 13 (4.12.1969, kdy bylo periodikum zakázáno) - chybí pouze č. 3; lehce opotřebené okraje, zažloutlý papír, jinak dobrý stav

kultovní česká surrealistická revue s podtitulem "Surrealismus, psychoanalysa, strukturalismus", 1. číslo z června 1969 (sest. V. Effenberger), druhé a další pak z roku 1990 a dále (č. 22 z r. 1998), v časopise publikují např. J. Švankmajer, E. Švankmajerová, M. Stejskal, Fr. Dryje, A. Marenčin aj., vyd. ČS spisovatel (č. 1) a Lidové noviny a poté Sdružení Analogonu, Praha, u prvního čísla mírně rozvolněná vazba, jinak dobrý stav všech svazků

18.3. "Revolte in Warschau und Prag", 13.5. "Prag - Der neue Kommunismus", 22.7. "Sowjet-Schatten über Prag", 26.8. "Tschechische Tragödie" a 2.9. "Tschechische Tragödie - zweiter Akt", lehce opotřebené okraje, dobrý stav

konvolut čísel 14-33 (4.4. - 13.8. 1968), č. 35 (27.8.1968), č. 37-52 (10.9. - 27.12 1968), č. 1-10 (1.1. 1969 - 4.3. 1969) a mimořádné protiokupační číslo ("Druhé zvláštní vydání" ve větším formátu z 27. srpna 1968, celostr. bar. kresby a karikatury např. A. Born, S. Holý, O. Jelínek, V. Jiránek, P. Kantorek, Neprakta, V. Reichmann, V. Renčín, I. Steiger, K. Trinkewitz aj., jen trochu opotřebené a zažloutlé okraje, jinak velmi dobrý a pěkný stav všech listů

obs. vynikající reportážní fotografie v mimořádných vydáních týdeníků Květy (2x zvlášní vydání), Signál (3x - 23.8. + "3. legální v ilegalitě" nedat. + č. 6 ze 7. září 1968) a Svět v obrazech (21. a 24. srpna), zažloutlý papír, dobrý stav

konvolut 3 čísel: č. 8 (1989), 47 a 48 (1990), vyd. Nezávislé tiskové středisko, zažloutlý papír, dobrý stav

č. 20-21 a č. 22-24/1992, vyd. Československé anarchistické sdružení, Praha, 1992, obs. např. rozhovory s Egonem Bondym nebo členkou RAF aj., zažloutlý papír, dobrý stav

zvláštní vydání z 26.7.1968 s poselstvím občanů předsednictvu ÚV KSČ a se seznamem signatářů (dvojlist), + 23.8.1968 (protiokupační vydání po obsazení redakce); trochu potrhané okraje a papíř v přehybu, zažloutlý papír

příloha bulletinu Jazz, neperiodický tisk pro blues, tradiční jazz a swing, odp. red. Karel Srp, upr. Joska Skalník, novinový formát, 56s., lehce zohýbané okraje, zažloutlý papír, dobrý stav

"Reportéři Rudého práva o nedávných událostech", novinový formát s množstvím čb. fotografiích z Prahy a tendenčními texty o zásahu při prvním výročí srpnových událostí, včetně desítek portrétů zadržených, 32s., vyd. Rudé právo k 31.8.1969, + přiložen strojopis s provoláním dělníků a studentů k 21.8.1969 (vydání pokynů pro "Den hanby", uzavřené zvoláním "Hanba Quislingům v čele s Husáekm!"); dobrý stav, zažloutlý papír

obs.: Práce, 21.7.1969 "První pozemšťané na Měsíci"; Večerní Praha 21.7.1969 "Měsíc vydává tajemství"; časopis Stern (něm.), č. 33, 17.8.1969; časopis Epoca (it.), č. 985, 10.8.1969; + volně přiložený dvojlist "8 dní v červenci, let kosmické lodi Apollo 11", s fotografiemi z NASA v USA (pravděpodobně tisk Velvyslanectví USA v Praze); dobrý stav, lehce opotřebený papír

první čísla nových polistopadových periodik, obs.: Telegraf, nulté číslo 21.12.1991; Prostor, 1.4.1992 + poslední číslo 12.12.1992; Nei Report, číslo 0, 16.8.1990; Expres, 15.1.1990; Blesk, 13.4.1992; Fórum OF, 31.1.1990; Moravské noviny, 4.1.1990 (vyd. Atlantis, brno); Národní listy, 26.3.1992; Právo lidu, 4.1.1990; Filmové a televizní noviny, 22.10.1992; Story, 28.4.1994; Škrt, leden 1990; dobrý stav

2x Zprávy č. 5 (14.9.) a č. 16 (17.9), 1x Týdeník aktualit (14.10., roč. 1, č. 1, vyd. Tisková agentura "Novosti"), dobrý stav, zažloutlý papír

nejradikálnější periodikum Pražského jara, s nastoleným sloganem "Už žádná tabu", přinášejícím jako první u nás informace o demonstracích v Polsku, o politických zločinech a vykonstruovaných procesech v SSSR, o postojích Izraele, k emigračním tématů nebo zpochybňující oficiální verzi smrti Jana Masaryka, autoři napr. A. Kramer, A. Kusák, O. Sus, I. Sviták, I. Medek, V. Železný aj., lehce opotřebené okraje, zažloutlý papír

1 2 3 > »

podpis na ob. B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1987, sv. 23, 1. vydání, sešit, 29s., velmi dobrý stav

podp. šifrou na ob. B. Hrabal (s datací "1.7.91"), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1991, sv. 169, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav

4 kresby V. Špála, vyd. J. Čapek, K. Čapek, O. Fischer, S. Hanuš, V. Hofman, J. Kodíček, S.K. Neumann, A. Novák, V. Špála, V. Štěpán, O. Theer a Jan z Wojkowicz, nákladem tiskového družstva "Přehled", Praha, 1913, upr. V.H. Brunner, pův. brož, 80s., rozvolněná vazba, úbytky papíru na hřbetu a při dolním okraji

1993, Torst

Stav: lehce zašlé desky s ohnutými rohy, jinak dobrý

Obecní dům, 2007

Stran: 250

VEB Verlag der Kunst, 1955

Stav: velmi dobrý stav knihy; obálka potrhaná

Stran: 281