Autor: Karel Hynek Mácha 1810 - 1836
první svazek knihovny "Bibliofil", Praha, 1916, 200 exemplářů, svázal L. Bradáč, pův. clpl. vazba, 57s., mírně poškozený hřbet desek, jinak velmi dobrý stav
1x sign. suchá jehla, úv. text a kresby V. Komárek, k 60. narozeninám umělce připravili J. a K. Martincovi, Kostelec na Orlicí, 1988, nečíslováno, volné listy v ob., velmi dorý stav
ex. 11/26 na barevném papíře s podpisem a v překladu Zd. Lorence v tiráži, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav
zcela vzácně se objevující katalog posmrtné výstavy B. Kubišty s úvodním slovem J. Zrzavého, vyd. Krasoumná jednota, Dům umělců, Praha, 1920, obs. sezn. 88 vyst. obrazů a kreseb, 2x dvojlist (17,5 x 11cm), trochu opotřebeno, dobrý stav