24. listopadu 2022 od 18 hod. v Aukční síni Vltavín, Masarykovo nábř. 36, Praha 1.
Kompletní aukční katalog bude zveřejněn na stránkách www.auctions-art.cz.
Pro zadávání limitů a dražbu online je potřeba se předem registrovat (ověření nového dražitele může trvat až 2 pracovní dny, proto se prosíme registrujte s dostatečným předstihem). Pravidla aukce najdete v aukční vyhlášce, návod jak dražit zde.
Mimořádná aukce třinácti autorem podepsaných knih k narozeninám Miroslava Horníčka - 10. listopadu od 20.00.
Pět knih s podpisem Jiřího Suchého si můžete vydražit na stránkách Aučkní síně Vltavín na autorovy 91. narozeniny - 1. října 2022 od 20.00.
Mimořádná on-line aukce plakátů probíhá na stránkách Aučkní síně Vltavín. Je rozdělena do tří částí:
1) filmové plakáty
2) filmové plakáty a fotosky
3) výtvarné, divadelní, propagační aj.
Ukončení jednotlivých částí je 12., 13. a 14. září vždy od 10.00.
Nabízeno je více jak 900 položek.
Z významějších autorů plakátů nebo umělců, jichž se tato aukce týká, jsou zastoupeni J. Vyleťal, K. Vaca, Z. Ziegler, J. Váchal, K. Teige, J. Kolář a řada dalších.
Drobná mimořádná aukce ve spolupráci s Antikvariátem Dlážděná probíhala do 19. ledna 2022 na stránkách AS Vltavín.
Některé z katalogů byly výtvarníky podepsány.
5x sign. litografie a podp. s v tiráži C. Bouda, vyd. Mladá fronta, Praha, 1977, ed. Blíženci, ex. 8/300 s podp. Z. Psůtkové (překl.) a J. Svobody (red.), ruční papír, volné listy v pův. ob., 37s., velmi dobrý stav
propagační tisk k první Preissigově samostatné výstavě s barevným leptem (nesign.) v příloze, vyd. "Česká Grafika", Praha, 1907, pro Topičův Salon, tisk E. Grégr, sešit, 10s. + ob., velmi dobře zachováno!
pro nábor dobrovolníků do československé armády, design a tisk Wentworth Institute (V. Preissig), Boston, 1918, 14 x 8,9 cm, posloupně číslováno v pravém dolním rohu, v pěkném stavu