Vyvolávací cena: 500,- Více zde aukce

3x dopisnice

Autor: Vojtěch Preissig 1873 - 1944

3ks dopisnic podle amerických revolučních "posters" mistra V. Preissiga a s jeho svolením, texty citace E. Beneše, M. Hodži a výkon. výboru Čs. obce legionářské, nedat. (1938), velmi dobrý stav

3x. původní sign. rytina O. Janeček, podpis K. Sýs, J. Žáček a Fr. Dvořák v tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1984, 200 výtisků na ručním papíře, tři básně pro O. Janečka a průvodní text Fr. Dvořáka, volné listy v obálce, výborný stav

velmi kvalitní reprodukce osmdesáti kreseb J. Anderleho, vyd. Pravis Verlag, Osnabrück, 1991, doslov J. Mašín a E. Kriseová, pův. clpl. vazba (s kresbami výtvarníka), velmi dobrý, pěkný stav

pozvánka na přednášku V. Preissiga 19.11.1918, Wentworth Institute, Boston, il. převzata z knihy "Color printing Arts of Book" z r. 1915, vyd. The Society of Printers, ruční papír, na zadní straně lehce odřený, jinak velmi dobře zachováno!

2009, Gallery

Vltavín, 2016

Weidenfeld, 1995

Stran: 520