Vyvolávací cena: 400,- Více zde aukce

Chrudim (12 původních dřevorytů)

Autor: Antonín Morávek 1896 - 1959

obs. 12 listů s dřevoryty a podpis za titulem A. Morávka, vyd. jako soukromý tisk autora, Chrudim, 1922, celkem 100 výtisků, volné listy v pův. ob., tit. list a okraje některých listů s drobnými flíčkami, přehyby ob. trochu poškozené, dobrý stav

reklamní tisk amerického tiskařského závodu s 8 bar. il. a výzdobou V. Preissiga (anonymně), vyd. R. R. Donnelley & Sons. Co., Chicago., nedat. (cca v polovině 20. let 20. stol.), česká odb. lit. titul neuvádí (pouze obdobný tisk téhož vydavatele z roku 1925 - kalendář firmy na rok 1926 z fondu UPM, zmíněno v mon. L. Vlčkové: Vojtěch Preissig, Řevnice a UPM Praha, Arbor vitae, 2012, s. 178-179), pův. brož s ob., 18s., ob. při okrajích mírně opotřebena, v pravém dolním růžku a na zadní straně při horním okraji stopa po natržení, jinak velmi pěkný, dobrý stav

typografie, písmo a výzdoba V. Preissig, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1925, ex. 100/300, pro Mezinárodní výstavu dekorativního umění v Paříži, text francouzsky a česky, ruční papír, přiložen letáček Státní tiskárny uvádějící, že se jedná o první knihu vysázenou novým českým písmem (V.P.), pův. polopergam. vazba s ob., 41s., pap. ob. při okrajích poškozená a zašlá, stav samotné publikace velmi dobrý a hezký!

bar., 30 x 17cm, s textem v angličtině, uvedeno "Printed in Czechoslovakia", nedat., velmi dobrý stav

1998, Academia

Stav: jen trochu zažloutlé ořízky, jinak velmi dobrý až výborný stav obou svazků

2004, Vltavín

Stav: Výborný; obálka na hřbetu nepatrně natržená

1948, Tempos