Vyvolávací cena: 4500,- Více zde aukce

Náhrobky (Golem)

Autor: Vojtěch Kubašta 1914 - 1992

sign. PD VKubašta, 16,2 x 25 cm, reprodukováno v knize Folk Tales and Legends (vyd. Octopus Books, London, 1981) a v dalších jazykových mutacích knihy, str. 198 (kopie přiložena), na zadní straně potvrzení pravosti od vnuka autora R. Kubašty, razítko s inventárním číslem tehdejšího reprodukčního oddělení tiskárny, adjustováno v kartonovém výřezu, při okraji papíru autorské poznámky k umístění textu, stav velmi dobrý

divadelní hra o 9 obrazech, zcela jedinečný a vzácný tisk, který se v našich aukcích objevuje poprvé (ani NK jej neuvádí), vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1937, v edici Theatralia, sv. 3, na tit. listě foto J. Šejbalové a E. Kohouta (jako Isadora Duncanová a Jesenin), v textu dále 9 čb. fotografií s návrhy arch. Antonína Heythuma k jednotlivým obrazům) a 2 čb fot. herců z inscenace, pův. brož s ob., 50s., tisk Karel Kryl v Novém Jičíně, lehce poškozený hřbet, jinak dobrý a pěkný stav

s nabídkou V. Preissiga k rozprodeji zbylých výtisků alba bar. leptů, průsvitný papír "Westminster typewriting Paper", 14x19 cm, velmi dobrý stav

unikátní tisk před vyhlášením československé samostatnosti, navrhl a upr. V. Preissig (designed and printed at the School of Printing and the Graphic Arts, Wentworth Institute, Boston) vyd. Československý výbor, Chicago, 1917, 12s., 8,6 x 6,7 cm, chatrně svázáno nití, dobrý stav

1981

Stav: velmi dobrý stav, jen lehce odřeny okraje obálky

Stran: 96

Grafický závod umelecký

Stav: desky odřené, mírně ušpiněné a zažloutlé

Prestel, 1985

Stav: velmi dbrý stav svazků; lehce odřeny okraje obálky, u jednoho lehce ušpiněná obálka

Stran: 204+430