HISTORIE AUKCÍ

Bibliofilská a knižní aukce (24. listopadu 2022)

24. listopadu 2022 od 18 hod. v Aukční síni Vltavín, Masarykovo nábř. 36, Praha 1.

Kompletní aukční katalog bude zveřejněn na stránkách www.auctions-art.cz.

Pro zadávání limitů a dražbu online je potřeba se předem registrovat (ověření nového dražitele může trvat až 2 pracovní dny, proto se prosíme registrujte s dostatečným předstihem). Pravidla aukce najdete v aukční vyhlášce, návod jak dražit zde.

K narozeninám M. Horníčka

Mimořádná aukce třinácti autorem podepsaných knih k narozeninám Miroslava Horníčka - 10. listopadu od 20.00.

K narozeninám Jiřího Suchého

Pět knih s podpisem Jiřího Suchého si můžete vydražit na stránkách Aučkní síně Vltavín na autorovy 91. narozeniny - 1. října 2022 od 20.00.

Plakáty 12., 13. a 14 září 2022

Mimořádná on-line aukce plakátů probíhá na stránkách Aučkní síně Vltavín. Je rozdělena do tří částí:

1) filmové plakáty
2) filmové plakáty a fotosky
3) výtvarné, divadelní, propagační aj.

Ukončení jednotlivých částí je 12., 13. a 14. září vždy od 10.00.

Nabízeno je více jak 900 položek.

Z významějších autorů plakátů nebo umělců, jichž se tato aukce týká, jsou zastoupeni J. Vyleťal, K. Vaca, Z. Ziegler, J. Váchal, K. Teige, J. Kolář a řada dalších.

Katalogy výtvarného umění (leden 2022)

Drobná mimořádná aukce ve spolupráci s Antikvariátem Dlážděná probíhala do 19. ledna 2022 na stránkách AS Vltavín.

Některé z katalogů byly výtvarníky podepsány.

podp. na tit. listě V. Havel, průklepový papír, dobře čitelné, na tit. listě uved. r.v. 1987, clpl. desky, 121s., velmi dobrý stav

velmi vzácně se objevující publikace o tkalcovství, řezbářství, keramice a dalších uměleckých řemeslech na Podkarpatské Rusi, vyd. Plamja, Praha, 1925, rusky, nečísl. exemplář (celkem 300 kusů, vyšlo několik jazykových mutací), obs. 110 čb. a bar. velmi kvalitních vyobrazení, pův. brož s pův. ob., 156s., restaurováno - nově sešito, vyjma drobných flíčků a lehce opotřebených okrajů obálky je kniha v pěkném a velmi dobrém stavu!

obs. 12 listů s dřevoryty a podpis za titulem A. Morávka, vyd. jako soukromý tisk autora, Chrudim, 1922, celkem 100 výtisků, volné listy v pův. ob., tit. list a okraje některých listů s drobnými flíčkami, přehyby ob. trochu poškozené, dobrý stav

2002, Nakladatelství Lidové noviny (NLN)

1985, Státní pedagogické nakladatelství (SPN)

Stav: celkově zažloutlé; mírně zkosené hřbety; jinak ale velmi dobrý a pěkný stav

Státní nakladatelství politické literatury